Bir Sayfa Seçin

Sosyal Fobi Tedavisi

sosyal fobi tedavisi nedir

“Sosyal fobi tedavisi” olmak için doktorlarda giden insanların çoğu ilaç tavsiyesi alıyor.  Eczaneye gidip depresyon giderici, fobi giderici ilaçlar alıyor fakat aylarca kullanmasına rağmen bu ilaçlardan hiçbir fayda görmüyor.

Bunları bir yerimden uydurmuyorum. Sosyal fobi tedavisi görmek için doktora gitmiş kişiler söylüyor. Böyle bir durumda ben de insanlar başka bir çözüm tavsiyesinde bulunuyorum. Hayatını sosyal fobi problemiyle savaşarak geçirmiş birinin hayat tecrübelerinden faydalan.

Onun sosyal fobiden kurtulmak için uyguladığı yöntemleri uygula.

İşte hayatını sosyal fobiyle mücadele vererek geçirmiş olan Sensei’nin yani yürüyen özgüven kitabının yazarının hayat tecrübelerinden faydalanmanı tavsiye ediyorum.

Sensei, sosyal fobi probleminden dolayı yıllar boyunca kimseyle arkadaşlık kuramamış. 19 yaşına kadar hiçbir kızla sevgili olamamış. Kısacası ergenlik dönemi ona zehir olmuş.

Bu problemin en büyük yan etkileri karşı cinsle iletişim sırasında görülür. Bir erkek için aşık olduğu kıza yaklaşamamak, onunla tanışamamak, sevgili olamamak ne kadar acı? Fark edebiliyor musun?

Bu problemlerin çoğunu büyük ihtimalle Sensei gibi sen de yaşadın. Artık bu sorundan kurtulma zamanı geldi!

Yürüyen Özgüven Kitabının Yazarından Sosyal Fobi Tedavisi

Sensei, sosyal fobi tedavisi konusunda birkaç tavsiye veriyor:

1) Yeniliklere açık olun!

Kendini eve kapatmış, tek başına bütün gün evde oturuyorsan artık bir şeyler yapma zamanı gelmiş demektir. Hemen dışarı çık ve yeni yerler görmek için otobüse atla. Daha önce görmediğin yerler gör. Yolda gördüğün kurslara uğrayıp fiyatlarını öğren.

Diyelim ki bir İngilizce kursu gördün. İçeri girip kurs hakkında bilgiler al. Çevrendeki ve danışmadaki insanlarla sohbet etmeye çalış. Onlara İngilizce ile ilgili sorular sor.

2) Kitap okuyarak yeni şeyler öğrenmeye başla!

Bilgi, özgüven demektir. Çok bilen insan kendine daha çok güvenir. Bilen insanın konuşacak çok şeyi olur. Konuşacak şeyleri olan insan haliyle konuşmak ister. İnsanlarla konuştukça, onlarla sohbet ettikçe içindeki sosyal fobi giderek azalmaya başlar.

Konuşmak sosyal fobinin ilacıdır. Her gün 1 saat kitap okuyarak dünya üzerinde bilmediğin birçok şeyi öğrenebilirsin. Her gün yeni şeyler öğren.

3) Yeni insanlarla tanış!

Yeni insanlarla tanışmak başlı başına bir maceradır. Yeni arkadaşlıklar kurmak, yeni kızlarla tanışmak her zaman çok heyecanlıdır. Her insandan yeni şeyler öğrenebilirsin, onlarla sohbet ederek düşüncelerini başka insanlara aktarabilirsin.

İnsanlarla tanışma korkundan bu şekilde kurtulabilirsin. Seni dinlemeyen insanlar olabilir. Onları hemen atla ve başka bir insanla tanış. Tanışmak bir insanın yapabileceği en normal eylemdir.

Ne kadar çok insanla konuşursan o kadar sosyal olursun. Kendi sınırlarını o kadar aşmış olursun.

Sosyal Fobi Tedavisi Konusunda Kitap Tavsiyesi

Yürüyen özgüven kitabı sayesinde sosyal fobi tedavisi olma yolunda önemli bir adım atabilirsin. Sensei’ninyürüyen özgüven pdf hazırlamış olduğu bu kitap seti, sosyal fobi problemini hayatından sonsuza dek uzaklaştırmanı sağayacak.

İndirmek için tıklayın: Yürüyen Özgüven Kitabı

Özgüven dolu günler seninle olsun. Sosyal fobi senden uzak dursun. İnşallah en kısa zamanda amacına ulaşırsın…

Benzer Konular: