Mutluluk ve Memnuniyet İçin Özgüven Kazanma Yöntemleri

özgüven kazanma yöntemleri nelerdir

Kendini mutsuz ve huzursuz hissetmek için binlerce sebebin olabilir. Etrafına dikkatle baktığında senden daha güzel/yakışıklı ve daha başarılı insanların ne kadar mutlu olduğunu görüp üzülüyor da olabilirsin. Şu an içinde bulunduğun durum aslında sandığın kadar karmaşık değil. Bu durumdan kurtulmak için, kısa sürede özgüven kazanarak mutluluğu yakalayabilir ve hayatından memnun olabilirsin.

Mutsuzluğun ve korkuların için hemen elinden geleni yapmazsan, geçen zamanla birlikte eksik olan özgüvenin tamamen yok olacak. Şimdi sana vereceğim özgüven kazanma yöntemleri ile kendin için bir adım atma zamanı!

Artık Kıyaslamak Yok!

Çevrende her anlamda senden daha iyi insanlar olabilir fakat önemli olan aslında senin ne kadar iyi olduğun. Etrafındaki insanların başarılarını sadece kendin için ve asla kıskançlık noktasına getirmeden kendine araç olarak kullan. Onlar başarılı oldukça sen daha iyisini, kendin için başaracaksın. Bu şekilde kimseye kendini kanıtlamak için uğraşmana gerek kalmadan, insanlar ne kadar güçlü olduğunu görecek.

Hayatı ve İnsanları Ciddiye Alma!

Hayatın karmaşıklığını ya da insanların eleştirilerini bu kadar önemsemeyi bırak. Bugüne kadar her şeyi kafana takarak ne kazandın? İnsanların senin özgüvenini kıracak sözler söylemesine müsaade etmeye devam edersen yakında en dipte olacaksın. Onları ciddiye almadığını gösterecek şekilde tartışma yaratmadan sustur. Ve bunu yaparken bir an bile tereddüt etme. Bırak başkaları değersiz hissetsin. Unutma! Kimse senden önemli değil.

Duygularını Okşa!

Kafanda seni rahatsız eden her şeyi bir kenara atıp hislerinle ilgilen. Dışarıya mutlu gibi görünüp içinde fırtınalar koparmanın bir manası yok. Kendine değer vermezsen zamanla içindeki maneviyatı da kaybedeceksin. Kaybettiğin maneviyatın seni merhametsiz bir insana çevirecek ve zamanla kendine bile üzülmeyecek duruma geleceksin. Bu yüzden kötü duyguların hepsinden kurtul ve sosyal fobini yenmek için hayatına yenilikler kat. Onarmaya içten başla ki temelin sağlam olsun!

Kendini Sev!

Her ne olursa olsun sağlıklı bir yaşam için fit olmalısın. Vücudun şimdilik çok kötü olabilir. Kendine tanıdığın bu zaman diliminde sadece içini değil, dış görünüşünü de değiştir. Bu süreçte kilolu halini de fit halini de sev. Kendinle barışık ol. Sana ne kadar değiştiğini söyledikleri zaman, aslında hiçbir zaman içine sinmeyen fazlalıkların için “Fazlalıklar bana ayrı bir hava katıyordu ama böyle de mutluyum.” diyebil.

Özgüven Kazanma Yöntemleri Hakkında Kitap Tavsiyesi:yürüyen özgüven pdf

Artık özgüven kazanma yöntemleri hakkında fikir sahibisin. Daha detaylı bilgiye sahip olup, korkularını yenerek hayatını daha kaliteli yaşamak istiyorsan Yürüyen Özgüven adlı kitabı mutlaka tavsiye ediyorum.