Özgüven İle Hayat Kalitesini Arttırmak

özgüven kalitesi arttırmak

Her insan kaliteli bir yaşam sürdürmek ister. Kaliteli bir yaşamın temelinde özgüven yatar. Kendine güveni olmayan bir insan toplumda pasif olduğu için hiçbir işe atılamaz ve başarısız olur. Başarı düştükçe, hayat kalitesi de düşer.

Araştırmalara dayalı özgüven kazanma yolları hakkında birçok pratik bilgi ve tavsiye ile özgüven kazanmak için doğru yerdesin. Şimdi sana vereceğim tavsiyeleri dikkate al!

Sebep?

Özgüven eksikliğinin neye dayalı olduğunu düşün. Mutlaka altında yatan bir sebep bulacaksın. O güne geri dönme şansın olsaydı, senin kendine olan güveninin kırılmasına sebep olan durum karşısında aslında nasıl bir tepki vermeyi tercih edeceğini düşün. Tepkini onur kırıcı o olay yaşandığı zaman neden vermediğini sorgula.

Tanış!

Özgüven kazanma yollarında ilk olarak tavsiye edilecekler arasında kendini tanımak yer alır. Kendini daha iyi tanımaya çalış. Korkularını, hobilerini, sevdiğin veya sevmediğin yemekleri… Kısacası kendinle alakalı her şeyi tekrar gözden geçir. Bu sayede kendin hakkında bildiklerinden emin olacak ve içinde bulunduğun durumun kritiğini yaparken rahatlıkla “neden-sonuç” ilişkisi kurabileceksin.

Katlan!

Fiziksel kusurlarına katlanmayı öğren. Örneğin ses tonunu değiştirmen mümkün değil. Beğenmediğin ses tonunun aslında çok farklı bir tınısı olduğunu düşün. Düzeltme şansının olduğu kusurların için yeterince çabaladığında başarılı olacaksın. Rahatsız olduğun özelliklerin zamanla daha az gözüne batacak. Harekete geçmek için kararlı bir şekilde dik yürümeye başla. İnsanların yürüyüşün konusunda seni eleştirmelerine asla izin verme. Bir yerden başlamadan, özgüven kazanma yolları nelerdir? Sorusunun cevabını aramak mantıksız olacaktır. Bu yüzden çabalamak zorundasın.

Özgüven Kazanmak İçin Egzersiz:

Kendini net olarak görebileceğin bir aynanın karşısına otur ve suratını incele. Teninde büyük bir pürüz dahi olsa, göz temasını hiç bozmadan aynada gördüğün kararlı insana ismiyle hitap ederek ne kadar değerli biri olduğunu söyle.

İşe yaramayacağını düşünüp yarıda bırakacaksan, bu egzersize hiç başlamamanı tavsiye ederim. Çünkü, insanlar her gün kendine iltifat edip kendini yüceltirse, bilinçaltına yerleşen korkular yavaş yavaş azalarak kaybolur.

Özgüven kazanma yolları başlıklı makalemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Artık harekete geçmen gerektiğinin sen de farkına vardığına göre aşağıda vereceğim kitap tavsiyesini inceleyebilirsin.

Özgüven Kazanmak İçin Kitap Tavsiyesi:yürüyen özgüven pdf

Hipnoz kayıtları ve detaylı bilgilerle hayatında büyük bir değişiklik yapacak özgüven kazanma yolları ve daha fazlası için Yürüyen Özgüven adlı kitabı okumanı şiddetle tavsiye ediyorum.

Benzer Konular: